Skip to main content area Skip to institutional navigation Skip to sub-navigation
soccerred

Schedule

Black Pool -- Armstrong Quad
Gold Pool
 -- Slocum
White Pool -- Armstrong West

DAY
DATE
TIME
FIELD
TEAMS
BLOCK 2
Tue
9/30
3:30
Armstrong West
Florida Geezers vs. Squad
4:30
Armstrong West
Socka Flocka Flame vs. Die Weiben Kaninchen
3:30
Armstrong Quad Dyslexia Untied vs. Through Balls n Blue Balls
4:30
Armstrong Quad Baraka Flocka Flame vs. The Fighting Owls
3:30
Slocum
Fruit of the Loom vs. Papi Chulos
4:30
Slocum The Dream vs. Lake Titicaca Thunder
Wed
 
 
 
10/1
 
 
 
3:30
Armstrong WestTeam Secondchance vs. Alotta Pinata
4:30
Armstrong West Smokum vs. Wastement Management
3:30
Armstrong Quad sock er vs. Strikers & Strokers
4:30
Armstrong Quad Title 69 vs. The Homies Cartel
3:30
Slocum
FC Panama vs. Sporting Freebandz
4:30
Slocum HoodRATS FC vs. Biddies
5:30
Slocum 3N Slocemon vs. Transferitis
Thu
 
 
 
10/2
 
 
 
3:30
Armstrong West
Squad vs. Swamp Donkeys
4:30
Armstrong West Florida Geezers vs. Dyslexia Untied
3:30
Armstrong Quad The Fighting Owls vs. Dyslexia Untied
4:30
Armstong Quad sock er vs. Chipolopolo: The Resurrection
5:30
Armstrong Quad Baraka Flocka Flame vs. The Homies Cartel
3:30
Slocum
Half Chubbies vs. Lake Titicaca Thunder
4:30
Slocum FC Panama vs. Transferitis
5:30
Slocum Papi Chulos vs. Sporting Freebandz
Mon
 
 
 
10/6
 
 
 
3:30
Armstrong West
Squad vs. Wastement Management
4:30
Armstrong West
Florida Geezers vs. Die Weiben Kaninchen
3:30
Armstrong Quad Baraka Flocka Flame vs. Half Chubbies
4:30
Armstrong Quad THe Fighting Owls vs. The Homies Cartel
3:30
Slocum
Papi Chulos vs. The Dream 
4:30
Slocum Lake Titicaca Thunders vs. FC Panama
Tue
 
 
 
10/7
 
 
 
3:30
Armstrong West
Swamp Donkeys vs Team Secondchance
4:30
Armstrong West
Squad vs. Title 69
3:30
Armstrong Quad       no games
4:30
Armstrong Quad         due to Homecoming Tent
3:30
Slocum
Sporting Freebandz vs. HoodRATS FC
4:30
Slocum Biddies vs. 3N Sloceman
Wed
 
 
 
10/8
 
 
 
3:30
Armstrong West
Through Balls n Blue Balls vs. Chipolopolo
4:30
Armstrong West
Dyslexia Untied vs. Strikers & Strokers
3:30
Armstrong Quad  NO games
4:30
Armstrong Quad  due to Homecoming Tent
3:30
Slocum
Papi Chulos vs. HoodRATS FC 
4:30
Slocum The Dream vs. Transferitis
Thu
 
 
 
10/9
 
 
 
3:30
Armstrong West
Team Secondchance vs. Smokum
4:30
Armstrong West
OPEN vs. Swamp Donkeys
3:30
Armstrong Quad No games
4:30
Armstrong Quad  due to Homecoming Tent
3:30
Slocum
Sock er vs. Title 69
4:30
Slocum The Homies Cartel vs. Dyslexia Untied
Mon
 
 
 
10/13
 
 
 
3:30
Armstrong West
 
4:30
Armstrong West  
5:30
Armstrong West
 
3:30
Armstrong Quad  
4:30
Armstrong Quad  
5:30
Armstrong Quad  
3:30
Slocum
 
4:30
Slocum  
5:30
Slocum
 
Tue
 
 
 
10/14
 
 
 
3:30
Armstrong West
 
4:30
Armstrong West  
5:30
Armstrong West
 
3:30
Armstrong Quad  
4:30
Armstrong Quad  
5:30
Armstrong Quad  
3:30
Slocum
 
4:30
Slocum  
5:30
Slocum  
Wed
 
 
 
10/15
 
 
 
3:30
Armstrong West
 
4:30
Armstrong West  
5:30
Armstrong West
 
3:30
Armstrong Quad  
4:30
Armstrong Quad  
5:30
Armstrong Quad  
3:30
Slocum
 
4:30
Slocum  
5:30
Slocum
 
Thu
 
 
 
10/16
 
 
 
3:30
Armstrong West
Florida Geezers vs. Swamp Donkeys
4:30
Armstrong West  
5:30
Armstrong West
Fighting Owls vs. Half Chubbies
3:30
Armstrong Quad Strikers & Strokers vs. Team Secondchance
4:30
Armstrong Quad Half Chubbies vs. Dyslexia Untied
5:30
Armstrong Quad Chipolopolo vs. Title 69
3:30
Slocum
FC Panama vs. 3N Sloceman
4:30
Slocum Biddies vs. Lake Titicaca Thunder
5:30
Slocum
 
BLOCK 3
Mon
 
 
 
10/27
 
 
 
3:30
Armstrong West
Wastement Management vs. Flordia Geezers
4:30
Armstrong West
Swamp Donkeys vs. Team Secondchance
3:30
Armstrong Quad
Dyslexia Untied vs. sock er
3:30
Armstrong Quad
Half Chubbies vs. Strikers & Strokers
3:30
Slocum HoodRATS FC vs. 3N Sloceman
4:30
Slocum
Lake Titicaca Thunder vs. Transferitis
Tue 
 
 
 
10/28
 
 
 
3:30
Armstrong West
Smokum vs. Squad
4:30
Armstrong West
Florida Geezers vs. Team Secondchance
3:30
Armstrong Quad The Homies Cartel vs. Chipolopolo
4:30
Armstrong Quad Title 69 vs. Fighting Owls
3:30
Slocum
Transferitis vs. Papi Chulos
4:30
Slocum
FC Panama vs. The Dream
Wed
 
 
 
10/29
 
 
 
3:30
Armstrong West
 
4:30
Armstrong West
 
3:30
Armstrong Quad
4:30
Armstrong Quad Through Balls & Blue Balls vs. Title 69
3:30
Slocum
Biddies vs. Lake Titicaca Thunder
4:30
Slocum
Papi Chulos vs. 3N Sloceman
Thu
 
 
 
 
 
10/30
 
 
 
 
 
3:30
Armstrong West
Swamp Donkeys vs. Smokum
4:30
Armstrong West
Wastement Management vs. Squad
3:30
Armstrong Quad
Chipolopolo vs. Dyslexia Untied
4:30
Armstrong Quad The Homies Cartel vs. sock er
3:30
Slocum The Dream vs. 3N Sloceman
4:30
Slocum
FC Panama vs. HoodRATS FC
POST-SEASON TOURNAMENT
Tue
11/4
3:30
Armstrong Quad
#13 HoodRATS FC vs. #21 Transferitis
4:30
Armstrong Quad
#15 The Dream vs. #20 Smokum
3:30
Armstrong West
#17 3N Slocemon vs. #18 Biddies
4:30
Armstrong West
#12 Squad vs. #14 Swamp Donkeys
3:30
Slocum
 
4:30
Slocum
 
Wed
11/5
3:30
Armstrong Quad
#9 Through Balls & Blue Balls vs. #8 FC Panama
4:30
Armstrong Quad
#5 The Fighting Owls vs. Squad
3:30
Armstrong West
#16 Wastement Management vs. #19 Strikers & Strokers
4:30
Armstrong West
#1 Title 69 vs. 3N Slocemon
3:30
Slocum
#4 Team Secondchance vs. HoodRATS FC
4:30
Slocum
#3 Lake Titicaca Thunder vs. Smokum
Thu
11/6
3:30
Armstrong Quad
#11 Half Chubbies vs. #6 Dylslexia Untied
3:30
Slocum
#7 The Homies Cartel vs. #10 Flordia Geezers
3:30
Armstrong West
#2 Papi Chulos vs. Wastement Management
Mon
11/10
3:30
Armstrong West
Title 69 vs. FC Panama
3:30
Armstrong Quad
The Fighting Owls vs. Team Secondchance
Tue
11/11
3:30
Armstrong WestLake Titicaca Thunder vs. Dyslexia Untied
3:30
Armstrong Quad The Homies Cartel vs. Papi Chulos
Mon
11/17
3:30
Armstrong WestTitle 69 vs. The Fighting Owls
3:30
Armstrong Quad Dyslexia Untied vs. Papi Chulos
Tue
11/18
3:30
Armstrong WestTitle 69 defeated Papi Chulos